EventySlovensko

V košickom Collosseu vystúpi 3. októbra gitarový mág Paul Gilbert

Do Košíc mieri jeden z najlepších svetových rockových gitaristov Paul Gilbert. Tento fenomenálny muzikant sa preslávil ešte v roku 1985 v kapele Racer X. V nej si získal povesť jedného z najrýchlejších a najtechnickejších gitaristov na svete. Paul ale po troch rokoch Racer X opustil a s basgitaristom Billy Sheehanom, spevákom Ericom Martinom a dnes už nebohým bubeníkom Patom Torpeym založili superband Mr. Big, ktorý do svetových hitparáddoslova katapultovala ich balada To Be With You, ktorá sa v roku 1992 umiestnila na prvých priečkach hitparád v 15 krajinách sveta a v hitparáde Billboard Hot 100, čo je najprestížnejší rebríček hranosti piesní dosiahla prvé miesto.

Kapela zložená zo samých elitných muzikantov vydala v rokoch 1989 – 2017 deväť štúdiových albumov v rovnakej zostave, až na dve výnimky, albumy Get Over It a Actual Size, na ktorých Gilberta nahradil rovnako geniálny gitarista Richie Kotzen. Po celosvetovom úspechu Mr. Big a vyčerpávajúcom turné si Paul Gilbert zobral „neplatenú“ dovolenku a venoval sa sólovej tvorbe, ktorá priniesla skvelé nahrávky. V roku 2009 sa zúčastnil reunionu Racer X, fungujúcim v zostave Scott Travis (Judas Priest), Juan Alderetem (Mars Volta) a Jeffery Martin (MSG).

Čo sa týka sólových albumov, od vydania posledného si dal Paul trojročnú pauzu a nový album, nazvaný Behold Electric Guitar mu vyšiel až v máji tohto roku. Obsahuje 12 skladieb, ktoré nahral s basgitaristom Rolandom Guerinom, klávesákmi Asherom Fuleroom a Billom Rayom a dvoma bubeníkmi – Reinhardtom Melzom a Brianom Foxworthom. Producentom je legendárny John Cuniberti známy zo spolupráce s takými esami, ako Joe Satriani, Sammy Hagar, Red Hot Chilli Peppers, Van Halen, Aerosmith… Už 3. októbra 2019 v košickom klube Collosseum

Počas svojho celoročného turné koncertuje Paul Gilbert v USA, Kanade, Japonsku, množstve európskych krajín a na svojej mape nevynechal ani Košice. Tento rockový gitarový virtuóz z „Top 5 Shredders of All Time“. Tak jeho doterajšiu umeleckú tvorbu ocenil prestížny magazín Guitar One sem prichádza so svojim najnovším albumom. V Collosseu predstaví nielen túto aktuálnu novinku, ale aj prierez svojou bohatou, vyše tridsať rokov trvajúcou kariérou, vrátane hitov kapely Mr. Big!

Komentáre

Odporúčame