NewsHIP-HOP

ROSY spúšťa predpredaj albumu RIL LAJF! Ako znie spolupráca s Miky Morom?

Kvalitným albumom sme u nás v Ruka Hore dávali šancu vždy. Inak tomu nebude ani v dnešnom prípade, keďže svoj nový projekt včera presne o polnoci pustil do sveta talentovaný slovenský rapper Rosy. V tomto článku sa dozvieš čosi o tvorbe projektu RIL LAJF, tak čítaj pozorne ďalej!

Rosy na svojom novom štúdiovom albume pracoval viac než 2 roky. Toto obdobie prerušovali menšie prestávky a zaujímavosťou je napríklad to, že projekt mal byť vonku už v decembri 2017. Prvých 5 skladieb, ktoré boli doň nahraté však Rosy vypustil von ako nezaradené single a začal na trackliste robiť zase odznova. Teraz nám to celé konečne prináša na svetlo sveta vo finálnej podobe!

Nový album RIL LAJF si vieš predobjednať jedine na našom shope

Ďalšou zaujímavosťou je, že album vznikal rovno v dvoch nahrávacích štúdiách. Prvá časť sa zrodila v košickom Evolution Records a tá druhá, väčšia polovička vznikala naopak v michalovskom štúdiu 2k18 Records. O zvukovú stránku albumu sa starali traja ľudia, jeden track si celý zobral na starosť dobre známy Grimaso, ktorý danú skladbu (úvodný track ČEKUJ) zároveň aj sám odprodukoval. Ďalšie tri skladby ošéfoval Tommy Dee a o zvyšných 8 sa zvukovo postaral Nytomas (zo štúdia Limiter), ktorý mal zároveň na starosti aj samotnú grafiku bookletu.

12 trackov na albume odprodukovalo celkovo 9 producentov, medzi ktorých patrí už spomínaný Grimaso. Po jeho boku sa ukázali mená ako Tikno, Fea, Zenyt, Faymous Beatz, Alah Beatz, Nizmo Beatz alebo Balky. Rosy s týmito menami chce spolupracovať určite aj do budúcna a my môžme len súhlasiť! Koho z hostí nájdeš vlastne na mikrofóne?

Už na albume KLASIK sa mal ukázať Miky Mora, no nevyšlo to… rapperi sa však konečne spojili a vznikla z toho silná záležitosť SEN, ktorá dnes vychádza konečne von.

Okrem Mikyho Moru sa na albume ukážu mená ako Palermo, ktorý dodal akapelu vôbec ako prvý, dobre známy Palky a Tomáš Jedno aka Suchý Pes. Svojou troškou prispeli tiež ľudia ako Fako zo Stanice Projekt, či WýchodnýBlok (Sick&Mader). O jeden z refrénov sa postarala talentovaná speváčka Lusty a skreče na jednu zo skladieb dodal Dj MikroMan.

Túto vydarenú skladbu Rosy vytvoril čisto po východniarsky! A že prečo takýto experiment? Podľa Rosyho slov sa rapperi z tamojších končín buď boja alebo hanbia používať v rape východniarske slová a niektorí sa dokonca snažia rapovať so západoslovenským prízvukom. Presne preto tu máme skladbu IC DO PI* STADZI! Užívaj!

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame