NewsHIP-HOP

El Nino sa cíti ako DMX, Majself sa spája s CimbalBrothers a Pater obdivuje svoju mamu

Keď chceš zostávať stále v obraze toho, čo sa rodí na domácej rapovej scéne…

Dávaj FOLLOW na náš exkluzívny SPOTIFY PLAYLIST toho najnovšieho z CZ/SK scény!

Asi už veľmi dobre viete, že pre vás tu v redakcii zvykneme robiť „masívne“ rapové zhrnutia toho najnovšieho, čo za uplynulé dni na našej malej domácej (a českej) scéne vyšlo na svetlo sveta. Tentoraz síce chvíľu trvalo, kým sme to pre vás pozbierali, no naše zhrnutie je späť a my sa môžme spoločne rovno vrhnúť na vec!

Na začiatok si vezmeme horúcu novinku z Čiech. A to že ide o poriadny banger je jasné už hneď na úvode príjemného klipu, o ktorý sa postaral mladý talent Viliam Dráb. Patron si do svojej veci DMX prizval samotného El Nina, ktorý okrem zamotaných tvrdých barov prispel aj zvučným refrénikom, ktorý ti v hlave bude znieť aspoň najbližších pár hodín. O hudbu sa postaral Nesyu a pokiaľ si ideš ulicové rapy, toto je vec presne pre teba!

Pri tých real ulicových rapoch ešte chvíločku zostávame, pretože minulý týždeň pustil von svoju novinku aj Robis Hood, ktorý si opäť raz servítku pred ústa dať odmietol. Svojou novinkou KDE MÁŠ GULE kritizuje moderný „vývoj“ rapu, ktorý je podľa neho skôr krokom vzad. Neuznáva trapových chlapcov a taktiež spomína aj českú rapperku Sharlotu, ktorej sa ušiel diss…

Majselfov najnovší album ROMEO A JULIA je síce vonku už nejaký ten piatok, ale v „éteri“ žije stále veľmi solídne. Majself sa ho rozhodol čímsi oživiť, a preto titulný song tracklistu vydal von spolu s klipom, ale v špeciálnom šate. Namiesto pôvodnej hudby sa totiž Majself so svojimi rapmi ukázal v doprovode mega talentovaných Cimbal Brothers a vzniklo z toho naozaj jedinečné hudobné spojenie!

Na záver si dajme aj emotívnu novinku od Patera. Ten sa po svojom tohtoročnom albume CAPOMOOD opäť raz zavrel do štúdia, aby nám uvaril skladbu MAMA. Bez dohadov vec so silným odkazom. Na produkcii sa predstavil už tradične Prince Marock. Počúvaj a zanechaj nám v komentároch svoj odkaz!

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame