News

Premiéra slovenského filmu Kto je ďalší?, ktorý hovorí o nástrahách internetu, v kinách už o týždeň!

Snímka z pera režiséra Mira Drobného, autora filmu Rytmus, sídliskový sen, poukazuje na to, že táto moderná doba nie je úplne bezpečná a ten internet, bez ktorého si nevieme predstaviť našu existenciu, vie byť šialene nebezpečný. Zbystriť by mali nie len mladí, ale aj ich rodičia, ktorí často netušia, ako veľmi je internetová doba zradná.

Diváci môžu očakávať tri rôzne príbehy inšpirované skutočnými udalosťami z Kanady, Ruska či zo Slovenska.

Film otvára veľmi aktuálna téma kyberšikany.

Rapperka Aless vyrozpráva svoj vlastný príbeh. Kyberšikana a útoky spolužiakov ju priviedli k pokusu o samovraždu. Hudba jej však pomohla a našla tisíc dôvodov, prečo stále žiť.

Z druhého príbehu sa vám bude pravdepodobne točiť hlava. Najznámejších rooftoperov sveta -Vadim Makhorov, Vitalij Raskalov a krásnu modelku Angela Nikolau spája láska k výškam, adrenalínu a lajkom. Nelegálne lozia po vysokých budovách sveta s cieľom získať čo najatraktívnejší záber a samozrejme, poriadne namakané selfie. Vášeň ich však privedie na tenkú hranicu života a smrti.

V poslednom príbehu sa zoznámime s malým dievčaťom, ktoré bolo sexuálne vydierané cez internet. Svoj príbeh sa rozhodne vyrozprávať bez jediného slova, čím túto životnú kapitolu uzavrie. Soundtrack naspievala obľúbená speváčka Celeste Buckingham. Emotívny song s názvom #Voiceless je jej osobnou výpoveďou.

Film príde do kín budúci týždeň, no už teraz získal niekoľko nominácii a ocenení na zahraničných festivaloch. V prvý, premiérový víkend ho bude premietať rekordné množstvo kín až 86 a fanúšikov čaká promo tour v rámci slovenských miest, počas ktorej sa budú môcť stretnúť s režisérom filmu, rapperkou Aless či inými známymi hosťami:

22.8. štvrtok: Bratislava a Senec

23.8. piatok: Nitra a Trnava

24.8. sobota: Prešov a Košice

25.8. nedeľa: Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš

26.8. pondelok: Žilina a Trenčín

Hudba:Celeste Buckingham, Aless Caparelli, Liam Adams, Demi Lovato.

Komentáre

Odporúčame