HIP-HOPNews

Fobia Kid, Otis či Nik Tendo? Záplava novej školy československého rapu!

Chceš byť vždy v obraze o tom, čo vychádza na scéne československého rapu? 

Daj svoj FOLLOW na náš jedinečný SPOTIFY PLAYLIST, kde nájdeš tie najväčšie bomby posledného mesiaca!

Dnešnú rapovú nálož vezmeme hlavne z pohľadu novej školy. Tieto newschoolové raketky odštartoval ešte minulý týždeň Fobia Kid s novým dielom svojej jedinečnej série trackov, ktoré nazýva KULTÚRNY ŠOK. Za posledné obdobie sme mali možnosť Fobiu počuť na samých bangroch, ktoré by mali na živých shows spôsobiť samotné peklo. Možno aj preto bol track LETNÝ VEČER doslova šokantným, keďže Fobia o dosť zjemnil a pripravil si pre nás vychillovanú skladbu do hudby od Czech Strings. Jeho typický vibe tam zostáva, ale po šnúre skákačiek je toto určite veľmi príjemná a vítaná zmena!

Čo je lepšie ako klasický videozostrih z rapovej tour? Nuž, asi jedine track, ktorý ju celú korunuje najhodnovernejšie na svete! Nik Tendo z českej rapovej megastajne MILION+ dal von v posledných dňoch videoklip práve z KML TOUR, ktorá bola (ako inak) beznádejne vypredaná. Okrem klasických klipových záberov tam samozrejme teda nájdeš úlomky samotného tour a Nik týmto trackom svojich fanúšikov chystá na projekt o ktorom sa už pomaly šepká v kuloároch… GOLDKID 2?

Už dávno nie je tajomstvom, že člen legendárnej crew, Otis, dáva šancu mladým rapperom. Možme ho teda vídať po boku mladých talentov, ktorí slovenskú scénu dobýjajú veľmi úspešne. V súčasnosti pripravuje spoločné EP-ečko s Pridenyyym, okrem neho sme ho však teraz najnovšie mali možnosť počuť na tracku NO HOOK. tam sa spojil s menami ako YungFakGod, Dokkeytino či na beate Mjay a sám Dokkey. Si tak zvedavý na spomínané EP-ečko tak ako my?

Zakončíme to klipom priamo z nášho oficiálneho YouTube kanálu. Ide o titulný track od Faraona, ktorý má v súčasnosti vonku svoj nový album AntiKonfidento. Práve rovnomenná skladba sa dostala svojho vymakaného vizuálu, ktorý bude určite lahodným aj pre tvoje oči!

Album ANTIKONFIDENTO nájdeš spolu s krásnym merchom len na našom SHOPE

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame