Playlisty

Radi čítate? Milujete knihy? Ponorte sa s nami do jedinečnej atmosféry mágie a kúziel!

Daj FOLLOW na náš exkluzívny ČÍTACÍ SPOTIFY PLAYLIST a už ti v ňom nikdy nič neunikne!

Možno sa v tvojej partii nájdu ľudia, alebo tým človekom môžeš byť práve ty, drahý čitateľ, drahá čitateľka… ktorí jednoducho milujú knižky. Síce, inak by ste na tento článoček asi ani neklikli! Čo sme si to pre vás pripravili tentoraz? Ako všade po svete, aj u nás v redakcii sa nájdu vášniví čitatelia. Vyhľadať si vhodnú hudbu, ktorú si pustíš ako podmaz síce nie je priveľmi zložité… ale prečo si nenechať poradiť, všakže?

Čo v našom čítacom BOOKS4LIFE playliste vlastne nájdeš?

V skratke, muziku z tých najrôznejších kútov sveta! Hlavne zastúpenie v ňom však majú veľmi špecifickí hudobní tvorcovia, ktorých sme ti súce už pár krát predstavili, ale v tejto podobe si s nimi môžeš vychutnať svoj najobľúbenejšie knižky v jedinečnej atmosfére.

Jednou z interprétiek, ktorých hudba sa ti k čítaniu bude hodiť najviac na svete, je Aurora. Jemná, milá a éterická bytôstka z Nórska, ktorá za posledné roky prerazila o svete hudby ako pani. Pre jej názory a odkaz v každom jednom songu je veľmi špeciálnou hudobníčkou a tvoju pozornosť si určite zaslúžia aj jej krásne spracované vizuály.

Priznávam sa úprimne a bez boja, najlepšie sa skladby obsiahnuté v našom čerstvom playliste budú hodiť asi k fantasy literatúre. Svoje zastúpenie si v ňom preto našli ďalší éterickí umelci, ako napríklad nemecká skupina Faun. Títo hviezdni hudobníci začiatkom tohto leta zavítali aj k nám do Bratislavy, aby Slovensku predstavili svoje jedinečné skladby, spájajúce stredovekú kultúru s modernou hudbou. Páčia sa ti tak veľmi, ako nám?

Ku akčnejším scénam, či veľkolepým bojom v práve čítaných knižných kapitolách sa ti určite bude hodiť aj trošku tej akcie a dynamiky aj v hudobnom podklade. Pri severskej hudbe preto občas aj zostaneme, pretože nórska skupina Danheim, ktorá sa podieľala aj na soundtracku seriálu VIKINGOVIA, varí iba tie najlepšie bojové hudby.

AUTOR: @stanley_fantasyart

 

 

Komentáre

Odporúčame