HIP-HOPPlaylisty

Nicki Minaj, Missy Elliott alebo Cardi B. Ktorá je tvoja TOP FEMALE MC?

Daj svoj FOLLOW na náš exkluzívny SPOTIFY PLAYLIST poskladaný len zo ženského rapu!

Je rok 2019… už by malo byť viac než jasné, že rap nie je len doménou chlapov, ale takisto máme po celom svete ženské MCs, ktoré sú schopné zaje*ať strašnú sataniádu rýmov a punchlinov, z ktorých by sa mohli učiť všetci začínajúci chaloši novej školy. My sme si pre teba pripravili špeciálny playlist toho najlepšieho, čo zo ženského rapu môžeš nájsť. A je to len prvá časť, takže nezúfaj, ak si si tu nenašiel zrovna svoju obľúbenkyňu!

Začal by som pochopiteľne hneď zhurta a to priamo samotnou Nicki Minaj. Stále nepokorená „kráľovná“ svetového ženského rapu si v tejto dobe pre svojich fanúšikov chystá vraj nový album, ktorý by mal hranicu jej rapových kvalít opäť kamsi posunúť. Ochutnaj preto najnovšiu záležitosť MEGATRON… v playliste nájdeš aj iné veci!

Samozrejme sme v redakcii nemohli zabudnúť ani na starú školu, preto tu máme aj samotnú Missy Elliott, ktorá svetovú scénu najviac vraždila na prelome milénia so svojím debutovým albumom Supa Dupa Fly. Na konte má desiatky miliónov predaných nosičov a taktiež 5 cien Grammy. Čo dodať?

Keby sme do tohto playlistu nezaradili Cardi B, tá by k nám na centrálu nabehla s nejedným nemilým posolstvom na perách, hahaha. Bez srandy, bez Cardi B by sme túto našu šnúru kvalitný ženských MCs začať asi ani nemohli.

Teraz pri tej starej škole trošku zostaneme. Americká rapperka a speváčka známa z populárnej skupiny Fugees, ale taktiež nezanedbateľnej sólo dráhe. Práve hlavne vďaka nej sme sem museli zaradiť „pani“ Lauryn Hill, ktorá je ako jedna z mála interpretiek starej školy aktívna až do súčasnosti. Na ochutnávku ti sem hádžem tradičnú chuťovku DOO-WOP, ale v playliste toho nájdeš podstatne viacej!

Na samotný záver by sme nemohli vynechať rapperku, ktorú som ja osobne najskôr spoznal hlavne z televíznej obrazovky. Queen Latifah je totiž väčšine sveta známa hlavne ako herečka, no my samozrejem vieme, že má za sebou hlavne zásadnú rapovú kariéru. Ktorú umeleckú sféru máš na nej radšej ty?

AUTOR: @stanley_fantasyart

 

Komentáre

Odporúčame