ČlánkyHIP-HOP

Slovenský rap prišiel dobyť ako viking! ŠAKAL vydáva EP, ktoré je zmesou rapu a rocku

Iste veľmi dobre vieš, že v našej redakcii ťa pravidelne zásobujeme starými dobrými kvalitkami a rovnako tak aj nádejnou mladou krvou. Predstavili sme ti takto už zopár veľmi ambicióznych talentov a práve z tejto kategórie tu mám dnes pre teba čosi špeciálne.

Jeho meno je Peter Kadlec, v hudobnom svete sme sa však dopočuli ako o ŠAKALOVI. V rape je tento mladý talent zamotaný už viac ako 7 rokov a v tomto období si pre slovenských poslucháčov pripravil unikátny projekt – EP RAP-ROCK VOL.1… To je však už súčasnosť, aké boli jeho začiatky? Svoj prvý mixtape nahrával u dobre známeho Masifa, ktorý sa rozhodol mu poradiť a pomôcť so všetkým, čo bolo treba. Po spomínanom mixtape NASER SA založili s kamošmi kapelu, ktorá mala spočiatku Šakalovi nahrádzať DJ-a. Po viacerých nezhodách a rozličných názoroch na muziku sa ich cesty oddelili a Šakal sa zatvoril do štúdia, aby odovzdane makal na svojom samostatnom projekte.

Tu sa začali práce na spomínanom EP RAP-ROCK VOL.1, z ktorého ešte v roku 2017 vyšla von prvá skladba ĎAKUJEM. O čosi neskôr sa pod značkou Rauch spustila súťaž, v ktorej bol hlavným mentorom sám Kali spoločne s Petrom Pannom. Šakalovi sa súťaž s prehľadom podarilo vyhrať a vďaka tomu dostal možnosť nahrať u Maka v štúdiu skladbu MRZÍ MA TO s hudbou od Infinita. Ohlasy boli super, no ohľadom zbytku chystaného EP-ečka sa Šakal už spoliehal len sám na seba. Celý projekt si nahral doma na kolene ako starý pankáč do inštrumentáliek od JurdBeats a Syndrome.

Práve to do veľkej miery pravdepodobne ovplyvnilo celé EP, keďže ide o zmes boombapu a rockovo-metalového nádychu. K projektu EP RAP-ROCK VOL.1 sú vonku aktuálne 3 klipy a celý tracklist obsahuje 7 vecí. Všetky nájdeš na jeho oficiálnom YouTube

Šakal neprestáva písať a do budúcnosti by sme sa onedlho mali dočkať ďalšieho EP-ečka, zostávajte naladení!

AUTOR: @stanley_fantasyart

 

 

 

Komentáre

Odporúčame