PlaylistyROCK

Akú hudbu kedysi robil KEANU REEVES, miláčik internetu?

Počúvaj a odoberaj náš EXKLUZÍVNY SPOTIFY PLAYLIST s hudbou Keanu Reevsa!

Rok 2019 je azda zatiaľ najsilnejším čo sa týka tvorby populárnych a extrémne obľúbených internetových obrázkov – meme. Veľkej časti z nich zvykol donedávna (a stále naďalej) kraľovať jeden z najobľúbenejších hercov súčasnosti, božský Keanu Reeves. 54-ročný štramák pôvodom z Kanady je vo svete filmu známy ešte spred prelomu tisícročí, kedy zahviezdil v snímkoch „Bill a Ted“, ale hlavne samozrejme v legendárnom Matrixe.

V poslednej dobe sme ho mali možnosť vidieť v tretej časti kultovej akčnej série John Wick a svoj hlas taktiež prepožičal figúrke v aktuálnom animáku TOY STORY 4. Jeho citáty kolujú internetom už pár posledných rokov a Keanu sa stále viac stáva novodobou ikonou a nesporným miláčikom internetu. Vedeli ste však, že okrem svojej kariéry herca mal našliapnuté aj v hudobnej sfére?

Od začiatku 90.tych rokov až do prelomu milénia fungoval Keanu Reeves v alternatívno-rockovej kapele DOGSTAR. Práve vďaka už vtedy stúpajúcej sláve hollywoodskeho herca si pomerne rýchlo získali mediálnu pozornosť…

„You know, we started in a garage, and then you end up starting to write songs, and then you’re like „Let’s go out and play them!“, and then you’re like „Let’s go on tour!“, and then… you’re playing!“

— povedal Keanu Reeves v interview u Jimmyho Fallona

Už podľa vyššie uvedeného citátu môžeš vidieť, že vznik tejto kapely a takisto jej ďalší fungovanie bolo z veľkej časti freestyle. Aj pri výbere názvu sa chalani spočiatku dosť opustili, keď padali návrhy ako Small Fecal Matter alebo tiež Big Fucking Shit. Našťastie (!!!) sa však nechali nakoniec inšpirovať knihou Sexus od Henryho Millera a názov kapely DOGSTAR bol na svete.

Akú úlohu v kapele vlastne Keanu Reeves zastával? Nuž, ako môžeš počuť vo vyššie uvedených ukážkach, objavil sa hlavne na vokáloch a taktiež figuroval ako bassák. Posledná ukážka, ktorú tu pre teba mám, je skladba I CONFESS, ktorá sa mne osobne z ich celej tvorby páči asi najviac. Čo si o tom myslíš ty?

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame