Články

Mladá Krv: OSEM

V dnešnom dieli si posvietime na rappera, ktorého hviezda bez debaty stúpa každým novým trackom. Je ním dnes už 20 ročný rapper s umeleckým menom Osamelý Osem pochádzajúci z oravského Námestova. Aj keď už Osem nie je úplným nováčikom, rozhodne stojí za pozornosť ako mladá krv slovenského hip hopu. Tento mladý talent dal prvý krát o sebe vedieť našej scéne v roku 2017 skladbou Víchor. Tá krátko po vydaní zaznamenala mnoho pozitívnych ohlasov, keďže už tu bolo počuť, že jeho tvorba je poctivá a sústredí sa hlavne na kvalitu a technické prevedenie.

Po vydaní tejto skladby Osem nezaháľal a zakrátko vyšiel von singel Krok po kroku, ktorým len potvrdzoval svoje odhodlanie a hlad po rape. Zároveň sa rozhodol zanechať školu a venovať sa iba rapu. Tento krok sa mu oplatil. Postupne vydával ďalšie single ako Ong Bak, Jediná Možnosť, Sever, ktoré zároveň dostali kvalitné vizuálne spracovanie. Ďalší úspech prišiel v roku 2018, keď si ho zavolal legendárny rapper ČisT na najnovší album Yak Orol. Do skladby Nezastaviteľní, ktorá bola jeho vôbec prvou spoluprácou dodal excelentnú slohu. Takže nikto nemohol pochybovať, že jeho výber do tejto skladby bol správny.

Najnovšie Osem vypustil von singel Dokonalosť aj spolu s podareným vizuálom, v ktorom rozoberá tému školstva, ktoré v človeku potláča kreativitu. Singel je predzvesťou nového projektu, o ktorom sa viac dozvieme v blízkej budúcnosti. Jedno je isté už teraz, môžeme sa tešiť na poriadnu dávku poctivého rapu. Podľa jeho slov je najväčšou inšpiráciou pri jeho súčasnej tvorbe jeho nevlastný otec. Z peňazí zarobených rapom by chcel kúpiť mame Bentley a umývačku riadu.

 

Komentáre

Odporúčame