HIP-HOPNews

THROWBACK: Nicki Minaj oslavuje 12 rokov od svojho debutového EP!

Všetci máme asi ešte stále veľmi čerstvo v pamäti, akým fiaskom sa stal „koncert“ svetoznámej rapperky Nicki Minaj u nás v Bratislave začiatkom tohto roka. Problémy s koncertovaním ju počas európskeho turné prenasledovali aj naďalej a teraz sa čosi také pripomína opäť. Zrušila totiž svoj koncert v Saudskej Arábii. Čo sa udialo?

Ide o akciu Jeddah World Fest, ktorého mala byť Nicki headlinerkou, no svoje vystúpenie sa rozhodla odvolať na základe 5-stranového listu od aktivistov HUMAN RIGHTS. Situácia v krajine je pre ženy a taktiež komunitu LGBT v súčasnosti veľmi nepriaznivá. Nicki Minaj im vyjadrila svoju sústrasť, no so svojim tímom sa rozhodla nezúčastniť sa festivalu z obáv o bezpečnosť. Pomimo toho sú však tieto dni pre ňu veľmi významnými, pretože popri zrušených koncertoch si spomína na veľké veci z minulosti. O čo ide?

Ako vidíš v tomto luxusnom historickom klipíku, pripomíname si Nickine začiatky v profesionálnej rapgame! V súčasnosti si pripomíname 12.te výročie Nickinho debutového EP s názvom PLAYTIME IS OVER ešte z roku 2007. Spoznal by si ju vtedy? Aktuálne rapová kráľovná si tak spomína na svoje začiatky a na svoj nesporný vplyv na hip-hopovú kultúru a takisto ženskú časť stále viac rozrastajúcej sa svetovej rapovej hry.

“12 years ago I dropped my 1st mixtape,” she began. “Wrote every single word on every single song. I was so proud of that. Eventually the barbz were all wearing pink hair, Chinese bangs, & Barbie chains. Colorful wigs came all the way back in style. Everyone became Barbies & Dolls.”

 

Ako môžeš vidieť vyššie v screene jej príspevku, okrem svojho nesporného vplyvu na ženské rapperky si opäť raz nepriamo rypla aj do svojej „rivalky“ Cardi B. Tá je totiž obviňovaná z toho, že si nepíše texty, a tak sa Nicki vyjadrila aj k tejto téme a odôvodnila pauzu medzi jej albumami tým, že ona si svoje veci radšej urobí sama a poriadne.

“To my fans; I love, cherish you, adore you, and thank you. God bless you.”

AUTOR: @stanley_fantasyart

 

 

Komentáre

Odporúčame