NewsPOP

BEYONCÉ je pripravená zarevať! Chystá nový album k filmu LEVÍ KRÁĽ

Svetoznáma popová superstar Beyoncé sa rozhodla dať dohromady jej obľúbených hudobníkov k nadchádzajúcemu projektu s názvom THE LION KING: THE GIFT. Má ísť o čosi ako ódu k najnovšej Disneyho „hranej“ prerábk legendárnej rozprávky Leví kráľ, ktorá po prvýkrát vyšla na svetlo sveta už celých 25 rokov dozadu!

Očakávaný film je samozrejme vytvorený pomocou najnovších CGI technológií a samotná Beyoncé si v ňom strihla dabingovú úlohu dospelej verzie Naly, Simbovej drahej polovičky. Svoju poctu sa ale rozhodla zdôrazniť práve hudobným albumom, v ktorom sa spájajú najväčší africkí umelci, aby priniesli tú najväčšiu autenticitu Afriky v hudobnej podobe.

„Authenticity and heart were important to me.”

Album THE LION KING: THE GIFT slúži ako istá forma „zamilovaného listu“ práve pre samotnú Afriku, v ktorom nájdeme jedinečnú multižánrovú symfóniu poskladanú dohromady od umelcov z viacerých kútov kontinentu. Dočkáme sa tak naozaj nečakaných kombinácií a rytmov, a podľa všetkého bude sa naozaj dať na čo tešiť! Ako prvú ukážku dostávame singel SPIRIT, ktorý je silným dielom hlavne samotnej Beyoncé, ktorá sa podieľala aj na hudobnom podklade. Song sa má ukázať aj vo filme!

“This is a new experience of storytelling. I wanted to do more than find a collection of songs that were inspired by the film. It is a mixture of genres and collaboration that isn’t one sound. It is influenced by everything from R&B, pop, hip-hop and Afro Beat.”

Hoci nie celý album je súčasťou oficiálneho soundtracku, má podľa vlastných slov Beyoncé hodnoverne reflektovať celý príbeh a dať poslucháčovi príležitosť na to, aby si svojou vlastnou fantáziou dotvoril celý zvyšok emócie a diela.

Komentáre

Odporúčame