NewsHIP-HOP

MACHINE GUN KELLY zase vŕta do Eminema, syn WILLA SMITHA kraľuje newschool rapu

Dnešný svet je preplnený rappermi, ktorí inak ako mainstreamovo tvoriť nedokážu. Aj vďaka tomu sa z rapovej muziky stal už spomínaný mainstream, pri čom by sa taký 2Pac už asi v hrobe obracal. Možno aj preto je veľmi vzácne, keď niekto tento silný hudobný žáner ide robiť tak, ako to vyhovuje jeho samému… a svet to buď prijme alebo nechá tak. Takýmto zástancom nemainstreamovej rapovej tvorby je aj napríklad mladý synátor slávneho herca Willa Smitha, Jaden.

Ten už pár rokov dozadu vyšiel na svetlo sveta s tým, že je gay a za svoju orientáciu sa nehanbí. Nehanbí sa robiť ani originálnu muziku, čo pekne dokazuje na svojom druhom oficiálnom štúdiovom albume s názvom ERYS. 

Ide o unikátny rapový projekt zložený zo 17-tich trackov v dĺžke takmer až 80-tich minút! To naozaj nie je len tak odfláknutá robota, aby boli lóvky za pár trackov. Jaden sa rád hrá nielen s názvami, ale aj s promom svojich projektov. ERYS nadväzuje na jeho prvú štúdiovku SYRE z roku 2017 a promoval ho 3-trackovým EP-ečkom ešte v júni. Zároveň prvý singel z albumu odpromoval spoločne so svojou mladšou sestrou Willow v showke Ellen DeGeneres.

Okrem Jadenovho projektu sme sa však v týchto dňoch dočkali aj ďalšieho silného projektu, ktorý patril medzi najočakávanejšie albumy tohto roka. Von vyšiel totiž album HOTEL DIABLO od Machine Gun Kellyho. Ide o jeho štvrtú štúdiovku, ktorá na sebe nesie viaceré hity ako titulná skladba Hotel Diablo, či track Hollywood Whore. Diss medzi ním a samotným Eminemom z minulého roka máme všetci veľmi dobre v pamäti a chuťovkou pre fanúšikov je fakt, že MGK na to tiež nezabudol a vyjadril sa k tomu opäť.

Konkrétne sa tak stalo na tracku FLOOR 13 (opakuje sa po Janym, haha). Keď sa poriadne započúvaš, zachytíš v skladbe tieto riadky:

“I just spent too many minutes watchin’ little videos of shitty wannabe rappers dissing me. I just spent the winter livin’ after someone tried to send a kill shot, missin’ me. One legend that tried to fuck with me and got the venom.”

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame