PlaylistyPOPROCK

Aké sú najzamilovanejšie songy všetkých čias? Pusti náš playlist svojej (letnej) láske

Po všetkých depresiách a rúcaní sa, by som mohla zadeliť aj niečo iné. Napríklad niečo s dávkou lásky a romantiky. Nejaké tie srdiečkujúce songy, veď to sa ku mne úplne hodí. V podstate by to sedelo aj do letného, prázdninového obdobia. Deti, vy už máte prázdniny, však? Ja mám trošku problém s dátumami a keďže som už nejaký ten rok prázdniny nemala, tak si nie som celkom istá. Každopádne obdobie letných prázdnin je zrelé na hľadanie novej (chvíľkovej) lásky alebo upevňovanie vzťahu so svojou polovičkou po dlhšom čase. Výlety, slnko, noc strávená v aute alebo v stane.

Playlist NAJZAMILOVANEJŠÍCH SONGOV VŠETKÝCH ČIAS počúvaj tu:

A nezabúdaj ho sledovať, aby ti neušli budúce updaty!

1. Kryštof – Ty a Já

Tentokrát nemusím hľadať len ďalekých, zahraničných interpretov. To, čo tu potrebujem som našla aj u nášho blízkeho souseda. Mne osobne by bolo aj jedno, aké slová idú Kryštofovi z úst, pretože jeho hlas je balada sama o sebe. I keď, „Ty a Já“ má naozaj nádherný text.

2. Leona Lewis – Bleeding Love

Ja si túto pesničku pamätám ešte ako adolescent, veď je aj pekne stará. Úplne som si na nej frčala a brala som ju, ako funny song. To je tak, keď som vtedy nemala ani len poňatia o tom, čo spieva. Leona za „Bleeding Love“ získala Grammy a bol dokonca najpredávanejším singlom v roku 2008. Určite opodstatnene.

3. Queen – Love of My Life

Je mi jasné, že túto božskú kapelu nie je vôbec nutné predstavovať a všetci ju poznáme. Hlavne po tom, ako bola za posledný rok omieľaná aj kvôli skvelému filmu Bohemian Rhapsody. Povedala by som, že toto je jeden z najsilnejších trackov o láske, aké kedy vyšli.

4. Elán – Láska Moja

Keď si uvedomím, že som si takéto pesničky  vyspevovala po dome ako malé dieťa, ktoré ešte ani len netušilo, čo je občiansky, tak som už asi naozaj stará. Neodpustila by som si, keby som do tohto playlistu nezaradila aj niečo z našej domácej tvorby. Tiež máme veľa kúskov, ktoré sa dajú pustiť pri sladkých chvíľkach so svojimi polovičkami (práve sa okolo mňa tvorí dúha). „Ja sa polepším, ty sa polepši“. To asi nie je môj prípad…

5. Aerosmith – I Don’t Want to Miss a Thing

Teraz som si chcela pustiť tento šialene úžasný song, nielen ho sem zaradiť, ale ako sa poznám, úplne by som sa opustila a rozrevala. Veď to, čo ten chalan dáva je nenormálne. Takéto hlasy sa podľa mňa rodia raz za dynastiu. Čo viac mám k tomuto dodať? Len to, že v každom okamihu, kedy počujem „I Don’t Want to Miss a Thing“, mám husinu na tele a slzu v oku.

6. Pink – True Love

Od tejto magickej ženy by som dokázala vybrať aj niečo pomalšie, čo by pôsobilo viac amorovsky. Lenže tie texty tiež nepustia. V tomto songu je to tak krásne zhrnuté. Aj mu chceš jednu pri*ebať a aj ho chceš vybozkávať (hlavne slušne), lebo láska. No, „True Love“…už ste ju niekto zažili?

7. Barbra Streisand – Woman In Love

Barbra je taktiež skvelá speváčka s neobyčajným hlasom. A táto pieseň je asi skôr pre nás žienky. Predsa len, „Woman In Love“. Mám tu vôbec takúto ženu? Ktorá je zamilovaná a spraví všetko preto, aby dostala do svojho života toho, koho chce? Ak áno, tak veľa šťastia.

8. Zuzana Smatanová – V Dobrom Aj v Zlom

Opäť som sem pridala trošku slovenskej tvorby, aby sa to tak nejak pekne striedalo a nebola som úplne amerikánska. Zuzka má množstvo krásnych songov, ktorými obohatila slovenskú, hudobnú produkciu. Konkrétne táto pieseň získala veľa pozitívnych reakcií. V dobrom aj v zlom…nechcem byť zlá, ale ja uprednostňujem to „v dobrom“.

9. Bon Jovi – Always

Bože, tento človek je neskutočný pán, kiežby sa takýto muzikanti stále viac objavovali. „Always“ bola pôvodne písaná ako soundtrack pre film „Romeo is Bleeding“. Ten bohužiaľ nijaký úspech nemal. Vtedy nabehol tento fešák s úžasným hlasom a zo songu „Always“ spravil hit. Podľa mňa je aj klip úplne poprdeli. Joj, feši to bol a vlastne stále je.

10. The Beatles – She Loves You

Nikdy som ich nejako extrémne neriešila, ale zamilovala som si ich hudbu vďaka bývalému kolegovi. Ten ich zbožňoval tak neskutočne, že nás ich pesničkami obšťastňoval každý deň v práci. Človek by čakal, že to bude mať na mňa opačný efekt, a sprotivia sa mi. A aha, žeriem ich. Celá divná no…

11. LP – Tightrope

Tu už asi nikoho neprekvapí, keď si nájdem miesto aj pre strapatú bohyňu. Všetkým už určite došlo, že ju zbožňujem, ale nie… po tom, ako som ju počula na vlastné ucho, videla na vlastné oko, ja ju milujem! Lebo ľudia, tak dokonalý hlas sa v nej skrýva, že to ani nie je možné opísať, a to mám bohatú slovnú zásobu. Každopádne sa mi veľmi páčia slová zo songu „Tightrope“. Tiež by som sa niekedy chcela len tak vznášať oblakmi a neriešiť.

12. Beyoncé – Halo

Subjektívne ju veľmi nemusím, ale objektívne musím povedať len vau. Toto jedna z novodobých speváčok, ktoré majú hlas v hrdle a nie v počítači. Neviem, ako tie hlasy teraz robia lepšími, ale chápete, čo myslím. Absolútne netuším, pre koho tento song napísala, ale páči sa mi, ako krásne v ňom vyznala dotyčnému svoje city. Len tak btw, LP z tohto songu spravila brutálny cover.

13. Kristína – Navždy

Reálne neviem, ako by som sa k tomuto songu mala vyjadriť. „Navždy“?! V dnešnej dobe pekná utopia, či? Ja už toto slovo radšej nepoužívam ani pri obľúbenom jedle, nie to človeku. Lebo náhoda je sviňa, tak pre istotu. Ale musím uznať, že táto pesnička ma dostala hneď úvodnými sekundami klipu. Keď vidím starý, zamilovaný pár, ktorý je spolu už od minulého storočia, vždy to so mnou pohne. Nech som akákoľvek cynická obluda.

14. Ed Sheeran – Perfect

Už som raz spomínala, že ho nejako nemusím. Hlas má samozrejme úžasný, tam nie je o čom. Len si tak pamätám, že mi „Perfect“ hrala v momente, keď som bola s výnimočným človekom, ktorý sa neskutočne milo usmieval pri tomto songu. Nejak to vo mne v spojení s láskou ostalo.

15. Rihanna & Calvin Harris – We Found Love

Povedzme si úprimne, či hlas na to má alebo nie, Riri je popová hviezda s tučným kontom. Finančným a samozrejme aj hudobným. Keď spojila sily s Calvinom, vznikla z toho zaujímavá vec. Nie je to nič pomalé a uspávajúce, ale že vraj našli lásku, takže sa to asi ráta a v klipe sú celkom dosť teatrálni.

16. Katy Perry – Unconditionally

Snažím sa byť maximálne objektívna a nekukať na svoj vkus. Inak by to tu bolo zaplavené temným metalom a rozhodne by som do playlistu nezaradila Katu. Nemôžem za to. Jej hlas ma naživo neskutočne sklamal. Avšak, kým som si išla jej songy doma pri upratovaní, „Unconditionally“ som rada revala cez celý barák. Predstavte si, že by ste takto niekomu povedali, že ho milujete. Fajné, nie?

17. Majk Spirit – Ženy Treba Ľúbiť

Aby som sa už úplne zamotala do hudobného vkusu, hodila som sem toto. Myslím, že som chodila ešte na základku, keď Majk vydal „Ženy treba ľúbiť“ a všetci z toho boli úplne mimo. Dokonca si pamätám, ako sme si jeho songy púšťali z mobilu po ceste zo školy. Chalan má fest pravdu, ženy naozaj treba ľúbiť, aj keď je to s nami ťažké.

18. Richard Müller – Naša Láska Letí

Bez ohľadu na môj vkus si myslím, že Riško má jeden z najúžasnejších hlasov, aké u nás máme. Aké neskutočné tóny on dáva, už len to je mega. Ale to, ako ladne z neho idú je oveľa viac. Z Richardovej zbierky hitov mám jednu obľúbenú skladbu, ktorá ma nejaké obdobie budila ako budík, ale tá sa sem nehodí. Toto je určite vhodnejšie, len nech nikomu nič neulieta.

19. Miley Cyrus – Adore You

No, ja sa k osobnosti tohto stvorenia vyjadrovať nejdem. Miley je v skratke jedno nevyzreté dieťa, ktoré má potrebu neustále niečo brať a dávať do úst… veď vlastne prečo nie. Na základe klipu k tomuto songu by som nechápala, o čo jej ide. Teda, skôr o čom spieva. Každopádne hlas má skvelý a hudbu tiež. Každý z vás má určite niekoho, koho istým spôsobom zbožňuje. Pustite mu toto a zatônte refrén. Podľa mňa to bude ňuňácke, ja sa ju tiež naučím spievať.

20. Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow

Prečo jej patrí miesto na konci? No, asi preto, lebo som od prvého songu uvažovala, či ju sem dám a pritom som vedela, že to spravím. Nedá sa k nej napísať nič viac ako to, že je dokonalá celá, koľká je. Určite má každý z vás takýto song. V momente, kedy ho započujete, intenzívne myslíte na jednu konkrétnu osobu. V bruchu lietajú motýle, do očí sa tisnú slzy a z časti možno aj trošku usmievate. Lebo sa k tej danej pesničke viažu už len spomienky. Presne takto je vo mne „Shallow“ navždy vrytá.

Takže sa teraz môžete poriadne pomaznať so svojimi láskami pri dobrej hudbe. Prípadne ak ste single, spravte si pekný deň sami pre seba, veď seba musíte predsa ľúbiť najviac na svete.

Autor: https://www.instagram.com/simka_rumka/

Komentáre

Odporúčame