PlaylistyPOP

Svetové hlasy zo Slovenska a Čiech! Počúvaj skladby, ktoré by zabodovali aj v Amerike

Podľa mňa už moc dobre vieš, že ako redakcia Ruka Hore, ti radi posúvame vždy len tú kvalitnú hudbu. Informujeme ťa o aktuálnych novinkách zo sveta i zo slovenskej a českej scény, ponúkame ti tie najlepšie nové albumy, ale taktiež aj rozsiahle playlisty, kde pre teba zozbierame presne to, čo chcú tvoje ušká radi počuť. A teraz prichádza i nová éra, kedy ťa playlistami budeme zásobovať ešte viac a ešte kvalitnejšie a rozsiahlejšie!

Dnes preto prichádzame s playlistom toho najlepšieho, čo môžeš nájsť na Slovensku a v Čechách… v anglickom jazyku! Zozbierali sme si pre teba interpretov, ktorí súce sú z našich malebných krajín, ale z času na čas (alebo nastálo) tvoria práve v angličitne a to tak, že sa bez problémov vyrovnajú svetovým hviezdam!

Čo v ňom nájdeš?

Nuž, zozbierali sme nielen čerstvé skladby, ale aj dobre známe hity, či nemainstreamové pecky, ktoré ste doposiaľ možno ani nepoznali. Príkladom tých novších záležitostí je napríklad spolupráca krásnej Bašky Hazuchovej s Milanom Lieskovským – príjemná letná vec SOMEBODY. Okrem toho pomedzi tie novšie veci patrí aj opätovná spolupráca mladého slovenského DJ-ského talentu Dinela s Veronikou Strapkovou – krásna záležitosť s názvom UNCHANGEABLE.

Z tých starších záležitostí môžme vypichnúť napríklad rádiový hit TURN ME ON od mladučkej Carmel Paradise. Ja osobne som veľmi dlho netušil, že ide o „slovenskú“ skladbu a bol som milo prekvapený. Čo na tom, že sa Carmel spolu s Celeste narodili mimo Slovenska, hrdo sa prezentujú ako Slovenky, a aj preto je ich hudba tak jedinečná. Nezostali sme sme však iba pri Slovensku, ale v playliste si svoje miesto našli aj českí umelci, či už Monika Bagárová, alebo Tereza Mašková so svojím autorským singlom NEW ME.

Ako som už spomínal vyššie, v našom playliste nájdeš aj výborných nemainstreamových umelcov. Tí ti za to môže byť dobre známi napríklad z festivalových pódií, ktoré kapela The Youniverse ovláda úplne dokonale už niekoľko rokov. Tak čo, kto z menovaných sú tvoji obľúbenci? Daj vedieť do komentáru a nezabudni náš playlist na Spotify pekne followovať, jo?!

AUTOR: @stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame