ČlánkyPOP

Vonku je slnečno a horúco. Zmeň mood a ponor sa s nami do depresie

Ja som tak uvažovala, že spravím nejaký fajný playlist a urobím s ním každému náladu. Ľudia, ale ako sorry, ja fakt nedávam nič v tomto… ono to nie je teplo alebo horúčava, to je prírodná liaheň. Normálne, keby na sebe rozklepem vajíčko, tak mám do minúty volské oko spravené. A to je na hlavu…

Viem, mala by som mať neviem akú, letnú náladu a byť plná entuziazmu, no hold bohužiaľ, nemám. Pokiaľ nie som od rána do večera naložená v ľadovej vode, tak to ani inak nejde. Každý okolo mňa chodí zdochnutý, demotivovaný a ešte k tomu všetci smrdíme. Áno, smrdíme. A to je nálada na čo? No predsa na rúcanie sa a kvalitnú depku, veď ako inak. Tak sa so mnou teraz všetci opustite a k tomu si pustite songy, ktoré som k tejto depresívnej príležitosti vybrala.

1. Pink & Wrabel – 90 Days

To teraz neberte tak, že sa tu idem opúšťať z lásky alebo čo, tieto stavy prichádzajú až po 23. hodine, dovtedy sa rúcam len z horka. A keďže Pink nabehla s novým songom, pochopiteľne ho mám pustený približne 85x do dňa. Ale naozaj, jej depresívne slová vnímam až po 23:00. Zatiaľ som hermeticky uzavretá v tme a počúvam jej geniálny hlas. Ona je vlastne celá geniálna.

2. Ed Sheeran – The a Team

Nepoznám nikoho, kto by mal s Edom nejaký problém alebo by ho nemohol počuť. Ja pochopiteľne musím byť výnimka a poviem vám, že mne teda vadí a poriadne. Ale viete čo? Normálne som si googlila depresívne songy a vyhodilo mi tam tohto zrzavého speváka (skoro som napísala fešáka). Tak teda, pustila som a efekt to malo dokonalý, depka sa mi prehlbovala každým tónom a sekundou jeho songu. Hej no, som zlá, viem…

3. Sia – Elastic Heart

Keď už dávam Siu po Edovi, tak nemôžem za to, ale musím porovnávať. Áno, síce na mňa „Elastic Heart“ pôsobí kvalitne depkovo, ale nie kvôli jej hlasu, ten track je tak proste nastavený. Avšak, pri Edovi mám depku vždy, keď ho vidím a počujem. Bože, fakt som typická žena, porovnávam ako keby hovorím o ex frajošoch. Vidíte, čo so mnou robí to teplo?

4. Gotye & Kimbra – Somebody That Used To Know

Toto je síce stará, ale úplne mega vec. Samozrejme si ju nepustím, keď mám humornú náladu a u*ebávam sa na všetkom ako zhulená, že. Ale napríklad teraz mám zastretú izbu (aby slnko nepreniklo) znesiteľných 25 stupňov a púšťam si toto striedavo s „90 Days“. To sa tak hodí.

5. Imagine Dragons – Radioactive

Málokedy si Imagine Dragons pustím, ale sú naozaj geniálni. Teraz vlastne ani neviem, prečo si ich málo púšťam, keď ich tvorbu aj Danov hlas úplne žeriem. To je jedno. Každopádne mi tento song príde taký vhodný na zrútenie sa do postele a celkové zrútenie sa zo všetkého.

6. LP – Tightrope

Ako som povedala, do 23. hodiny sa nad textom týchto opúšťacích songov nezamýšľam, lebo to by ma už aj odviezť mohli. Proste hrám kapra a robím sa, že ja vlastne tým slovám nerozumiem, veď iný jazyk. Takže si len užívam tie pomalé, kľudné tóny a snažím sa spomaliť moje pulzovanie kože. Chudera buble mi ako voda v kanvici (o pokožke hovorím).

7. Johnny Cash – Hurt

Toto je tak neuveriteľne krásny a mocný hlas, že sa mi z neho ježí aj chrbát. Teda aspoň podľa mňa a hlavne je mužný, nie uškriekaný. Johnny síce bol jeden z najznámejších, amerických country spevákov, ale nebyť mojej kamarátky Polly, tak o tomto dokonalom hlase neviem. „Hurt“ je neopísateľne silný song.

8. Simon and Garfunkel – The Sound of Silence

Tento song má viacero verzií. Osobne sa mi páčia verzia od Disturbed, lenže tá sa mi hodí k inej príležitosti. A ako sa hovorí, že originál je iba jeden, tak v tomto prípade to platí úplne na 100pro.

9. Bulp – On The Run

Dúfam, že našu famóznu kapelu Bulp poznáte. Ak nie, tak sa mi ani na oči neukazujte! Jáj, som zabudla, že aj tak vás nevidím. Ale v každom prípade hanba vám, pokiaľ neviete o týchto zázračných stvoreniach. Môj hudobný žáner to síce nie je, ale aj tak mám v aute ich cédečko a púšťam si ho hlavne pri nočných jazdách. Úplná pohoda z nich ide.

10. LP – Forever For Now

Tento depresívny playlist uzatváram niečim, čo mi tak spomalilo tep, že mi začali klipkať oči. Na chvíľu som sa zamyslela nad zdriemnutím, ale to som len pobavila samú seba. Veď zlo nikdy nespí a preto trpím nespavosťou. Tak si v klídku a chládku užite sladké tóny strapatej bohyne.

Nechcem sa chváliť, ale podľa mňa mi stavy zrútenia a depresie idú veľmi dobre. Asi to mám nejako vpísané v DNA, ale keby máte aj vy nejaké, fajnové songy k takejto príležitosti, tak mi ich kľudne posuňte. Nepohrdnem ničím.

 

 

 

 

Komentáre

Odporúčame