HIP-HOPPlaylisty

Festival HIP-HOP ŽIJE je už tento víkend! Aké skladby budeš môcť počuť?

EXKLUZÍVNY PLAYLIST

Ako som písal v nadpise, z lásky k vám sme pre teba spravili exkluzívny prierez tých najlepších skladieb, aké môžeš počas víkendu počuť. Tak ako na samotnom festivale, aj tu nájdeš staré pecky, nové bangre, nováčikov aj starých harcovníkov. Tak sa kľudne nalaď, zopakuj si texty a daj nám na tento playlist svoj odber, jo? Dúfam, že sa tam vidíme!

JE TO ZA DVERAMI!

Najväčšia hip-hopová akcia na Slovensku sa blíži už naozaj nezadržateľne. Do otvorenia brán nám zostávajú ani nie dva dni a bude odštartovaný siedmy ročník HIP-HOP ŽIJE. Uvidíme tam ako každý rok takmer celý prierez slovenskej a českej hip-hopovej scény, ale k tejto kultúre patria aj ďalšie elementy. Preto sa opäť dočkáš streetballu, tanečných súbojov a hlavne kopy dobrej muziky. Dovoľ ma uviesť ťa do celej akcie, a pokiaľ sa dočítaš až na samotný koniec tohto článku, nájdeš tam náš exkluzívny rozsiahly playlist toho, aké skladby môžeš čakať od tých najvychytenejších domácich i zahraničných intepretov.

ŠPIČKA CZ/SK SCÉNY

Nie, naozaj nikde nenájdeš toľko rapperov, rapperiek, interpretov, jednoducho artistov z komunity hip-hopu, ako na bratislavskej zastávke na Zlatých pieskoch. Od mladých talentov až po áčkové mená slovenskej a českej rapovej scény. Ukážu sa samozrejme starí známi ako Majk Spirit, Separ, Strapo, Nerieš, Kontrafakt či Sima. Všetci budú poctivo rozdelení do line-upov, ktoré sa v tomto čase už dostávajú pomaly von aj s presnými časmi.

HEADLINERMI BUDÚ 3 ZAHRANIČNÉ MENÁ

Tak ako každý rok, aj na siedmy ročník si pre teba organizátori zavolali na bratislavskú zastávku kohosi spoza veľkej mláky. A tento rok to nebude jeden, dokonca ani dvaja zahraniční headlineri. Prvým zverejneným menom bola rapová legenda Ja Rule. Odznejú jeho najväčšie hity či už New York alebo Mesmerize. Pokiaľ si ale ideš skôr tú novšiu školu, určite budeš krochkať blahom, pretože k nám zavíta Gunna, ktorý má v tomto čase naozaj extrémny hype a spolupracuje s najväčšími menami amerického rapu. Tu sa však organizátori nezastavili, pretože sem z Londýna dotiahli aj čáva menom Afro B, ktorý parádne ošéfuje zábavu pre fanúšikov latina. Tsss, toto naozaj neni málo!

NALOŽENÝ AREÁL

Z toľkého skákania na najväčšie domáce rapové bangre ti určite vyhladne bruško, či vysmädne hrdielko. Samozrejme bude o teba vo foodcourte dobre postarané, pretože tam nájdeš všeličo slané, sladké, zdravé a aj menej zdravé, mineráločku a samozrejme aj ohnivú vodu, žmurk žmurk.

Kde môžeš ešte minúť svoje poctivo vyprosíkané vreckové od mamky? Tak ako je už po minulé razy zvykom, Separ si so sebou dovezie aj tie handry, čo idú, jak keby boli zadarmo. Pokiaľ si svoj šatník chceš rozšíriť o nejaký ten príjemný kúsok z jeho kolekcie PiratArmy, v areály opäť raz nájdeš jeho stánok, kam zavíta na nejaké tie podpisy, či fotenky aj on sám. A ako malú exkluzivitku, nájdeš tam počas víkendu aj špeciálnu edíciu „potagovaného“ merchu, ktorý nikde inde ani nikdy inokedy dostupný nebude! Tak čekuj viac vo videjku…

4x STAGE

Jeden jediný stage je pre k(orgán na pozeranie)tov. Na hlavnej zastávke HIP-HOP ŽIJE si za posledné roky mohol nájsť okrem hlavného (a najväčšieho) stagu aj napríklad Urpiner pódium, ktoré býva väčšinou kryté, čo je fajn počas tých najväčších slnečných páľav. Novinkou bude takzvaný „the streets stage„, kde sa ti ukážu chalani ako Radikal Chef, či mladí harcovníci Yungfakgod a Pridenyyy. Ďalším prírastkom bude latino stage, kde si to pod dozor zoberie napríklad Puerto a zavŕši to už spomínaný Afro B.

@stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame