HIP-HOPRozhovory

MINITALK #1 Yungfakgod – Konečne je to o slobode, voľnosti a o tom, aby sa ľudia bavili

Nový videoklip nám k dnešnému dňu vydal mladý rapper YUNGFAKGOD, ktorý má ešte len 22 rokov. Interpret, ktorý si svojím lookom a hudbou ide aktuálny rapový „newschool“ a zároveň má v sebe korene starej školy rapu, na ktorej vyrástol. O tomto všetkom sa môžeš dozvedieť aj v rozhovore pod videom.

Na začiatok by som Vám najlepšie predstavil rappera, jeho najnovším videoklipom k tracku M.S.A.J. V rámci tvorby videoklipu má zásluhu Peter Bendik, o hudobnú produkciu sa postaral Andyr_ .

Okrem nového klipu by som odporučil určite neprehliadnuť a pozrieť aj jeho predošlú tvorbu, napríklad konkrétne track KLASA, ktorý má na Youtube slušné číslo vzhľadom na začiatky tvorby mladého Adama.

A teraz už k rozhovoru

Čo by si o sebe, svojom mene a svojej tvorbe v skratke, stručne chcel fanúšikom povedať?

„Yung“ a teda mladý, určite vysvetlovať nemusím, čo sa týka slovíčka „fakgod“ prioritne to značí, že neverím v boha a slovíčko fakgod je super výstižné, hlavne mi to nikde nebloknú, lebo to znie foneticky, jednoducho slovné hračky. Super, že sa pýtaš, vzhľadom na to, že sa začínam prezentovať pod menom ADAMN2K52, to ale vysvetľovať nebudem 😀 . Volám sa Adam, mám 22 rokov, pochádzam z Ružomberka a robím hudbu, ktorá odzrkadľuje dnešnú dobu a zabáva ľudí.

Keď som si pozrel tvoje profily, klipy, instagram, tak mám z teba pocit, že patríš medzi tých, ktorý si idú aj módu, čo na tebe cením. Mohol by si prezradiť, ako vnímaš spojitosť hudby s módou ty? Je to podla teba dôležité na rapovom trhu?

Módu si idem, ale vôbec by som sa nepovažoval za nejakého fashion huntera či za niekoho, kto to dennodenne sleduje, alebo sa podľa toho riadi. Spojitosť módy s hudbou je dnes veľmi podstatná vec, predávaš samého seba, takže musíš mať svoj image, prirodzenú charizmu a štýl.

Aký je tvoj pohľad na rap a rok 2019 čo sa týka tém, textov a hudieb ? Myslíš, že je dnes v rape dôležité, aby mal text hlbšiu výpovednú hodnotu, čo kedysi bolo takmer v každom tracku u každého interpreta?

Rok 2019 je prelomový, keďže mladí sa dostávajú viac do povedomia a rok 2020 bude náš, NOCAP. Čo sa týka nášho rapu a to akým smerom sa dnes už uberá, tak som z toho mega rád. Konečne je to o zábave, slobode, voľnosti, o tom aby sa ľudia bavili a inde to tak aj vždy bolo. Texty? každého vec, akým spôsobom skladá lyrics. Môj názor je, že to má len baviť a aby to aspoň troška malo hlavu a pätu, pokiaľ nie si nejaký „deep“ MC, ktorí sú dnes až moc hlboko, haha.

Chystáš prekvapiť svojich fans nejakým EP? albumom?

2020/2021

Ako si spomínaš na skupiny a rapperov z obdobia, kedy si rap začal vnímať a počúvať?

Cypress Hill, NAS, BIG, Lords of the Underground, myslím, že som mal asi 12/13 rokov. Môj brat hrával v punkovo-metalovej kapele, takže som vyrastal hlavne aj na takejto hudbe. Čo sa týka slovenskej scény, šiel som si hlavne Kontrafakt, H16 a Mikyho Moru.

Koho ceníš momentálne najviac spomedzi interpretov zo Slovenskej a Českej republiky?

Cením celý môj manschaft, s ktorým som v kontakte a spolupracujeme. Ak mám vypichnúť jedno meno, určite RADIKAL CHEF, FREERIDE 3 bol extrém.

Ako vníma tvoju tvorbu rodina?

Moja rodina mi verí, podporuje ma v tom, čo robím. Majte radi rodičov a budte k ním úctiví, family first.

Chceš na záver odkázať niečo fanúšikom, resp. ľudom, ktorí si o tebe prečítajú?

LUV YA .

View this post on Instagram

??? ? @llllllllllllllllllllllllllbz

A post shared by ADAMN2K52 (@yungfakgod) on

 

AUTOR ČLÁNKU: @palobalko

Komentáre

Odporúčame